Respuesta :
Answer:
6.79
Step-by-step explanation:
Divide the number of whatever you have, by the price of it in total to find the unit price.
Answer:
$6.79 per pair
Step-by-step explanation:
1. Divide
33.95/5
2. Simplify
33.95/5=$6.79
Answer:
6.79
Step-by-step explanation:
Divide the number of whatever you have, by the price of it in total to find the unit price.
Answer:
$6.79 per pair
Step-by-step explanation:
1. Divide
33.95/5
2. Simplify
33.95/5=$6.79