Respuesta :

Answer:

6.79

Step-by-step explanation:

Divide the number of whatever you have, by the price of it in total to find the unit price.

Answer:

$6.79 per pair

Step-by-step explanation:

1. Divide

33.95/5

2. Simplify

33.95/5=$6.79