jazzysosaaa jazzysosaaa 19-10-2020 Mathematics contestada Multiply Decimals Q2 Rachel purchases 13 gallons of gas at $2.89 per gallon. How much money does she spend? Round to the nearest cent if necessary. $37.57 $26.89 $38.12 $375.70