Respuesta :

Divide $5.04 by 4 to get the solution $1.26/pound

Answer:

$1.26

Step-by-step explanation:

To get the cost of one pound you need to divide the cost of 4 pounds by 4.

5.04/4=1.26

$1.26 per pound.