Seudónimo
Seudónimo
17-10-2020
Mathematics
contestada
how to do this question plz
Respuesta :
jennatayleah
jennatayleah
17-10-2020
She would buy 8 3-pack cartons and 2 singular cartons. You multiply the prices for each (.9x8 + 2(0.38)), she would spend $7.96.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
ACCESS MORE
Otras preguntas
PLEASE HELP ME DUE TODAY!!!!!!!! 30 POINTS TAKE AVERAGE!What were the origins of Slavery in the American colonies?
Show other ways to write a over 2 or a/2.
Whos joe mamas pizza shop
The perimeter of a rectangular painting is 336 centimeters. If the width of the painting is 71 centimeters, what is its length?
1/3 of a class are girls. a) What is the ratio girls to boys in the class? b) What is the ratio boys to girls in the class?
subtract fractions with different denominators
Why did many states propose amendments or changes when ratifying the constitution?
Groundwater moves from the ground through plants and then back into the atmosphere through the process of A) condensation. B) precipitation. C) run-off. D) tran
These are the means and standard deviation for samples of building heights in two different cities. Select the two true statements.
Please complete this for me. And please search a poem which is on top. Please do it for me I really appreciate it