trumpsvjjneck
trumpsvjjneck trumpsvjjneck
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate: $23.96 for 4 pounds

Respuesta :

samuelsanchez0505
samuelsanchez0505 samuelsanchez0505
  • 16-10-2020

Answer:

5.99 dollars per pound

Step-by-step explanation:

Convert to a decimal by dividing the numerator by the denominator.

Answer Link

Otras preguntas

Some engies require oil to be mixed with gasoline. For every gallon of gas used, 4 ounces of oil should be added. How much gas is needed if 12 ounces of oil are
The Xtra Cleen Car Wash washed 256 cars in 6 hours. At that rate, how many cars can they wash in 10 hours? Select one: a. 426 b. 266 c. 153
What is a personal bias?
You can find the volume of a rectangular solid using the formula Volume=Length.width.height, or V=lwh. Find the volume of the rectangle solid pictured here! 5,3
What is the answer to this question?
What was the turning point of the battle of Gettysburg? A - The defeat of the confederate infantry at Pickett’s charge B - General Lees artillery destroying th
What’s the correct answer
is -5/6 irrational, rational, an integer, or a natural number?
Three countries with the letter a apering 3 times
When her number is divided by 12, the remainder is 6, what is the remainder when the number is idvided by 9?