Please help me I’m struggling
![Please help me Im struggling class=](https://us-static.z-dn.net/files/d02/1620725ee6c6327129e88df9fabe101a.png)
Answer:
$0.80 for 1 apple
Step-by-step explanation:
The C.O.P is 0.80. To get that you will divide 4 by 5. The fraction given is 4/5 and you can look at the fraction bar as a division sign. SO, 4/5=0.8, therefore the price per one apple is 80 cents.
Hope This helps