122548
contestada

On a farm, the farmer decides to give pizza to her 15 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $23.46. What is the unit price of each pizza? (4 points)

Group of answer choices

$70.38

$5.00

$1.56

$7.82