bellacifuentes23 bellacifuentes23 16-10-2020 Mathematics contestada Ms. Bixby needs to make 11 pairs of butterfly wings for costumes for a play. Each pair of wings is made with 12 를 yard of fabric. The fabric costs $6 per yard. Apply properties of multiplication to find the total cost of the fabric.