5
Select the correct answer.
Which inequality is equivalent to the given inequality?
-4(x + ?) < 3(x - 2)
A.
-75 <22
В.
-7 > 22
C.
-70 <-34
OD
-7% > -34

Respuesta :

Answer:

An 8-pack of frozen waffles costs $6.91. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

Step-by-step explanation:

it is jashdsdhkjasdhjsd

ACCESS MORE

Otras preguntas