PLEASE HELP
Camillo needs 2,400 oz of jelly for the food challenge. If 48 oz of jelly cost $3.84, how much will Camillo spend on jelly? Explain how you can find your answer.
Sample Response: First, find the unit price of the jelly. The unit cost of jelly is $0.08 per ounce. Next, find the total price of 2,400 oz by multiplying the unit price by the quantity. The total price is $192.