There are 12 cans of corn in a case. Each can of corn is 10 ounces. If a case of corn costs $10.68, what is the unit price per can of corn? a. $0.09 b. $0.11 c. $0.89 d. $1.07

Respuesta :

Answer:

The answer is c. $0.89

Step-by-step explanation:

Answer:

C on edg

Step-by-step explanation:

ACCESS MORE