oua4yel1catsum
oua4yel1catsum oua4yel1catsum
  • 20-09-2016
  • Mathematics
contestada

if 2.4 lbs of peas costs $1.92 what does 1 lb cost?

Respuesta :

lauren713 lauren713
  • 20-09-2016
1 lb cost $0.8

Step:
-Divide 1.92 by 2.4
Answer Link

Otras preguntas

Given the following information: P(A) = 0.62 P(B) = 0.25 P(A and B) = 0.12 P(B given A) = 0.19 What is the probability of A or B? Round your answer to the neare
Can anyone help me finish this pls btw 64points for it.
ionic bonding is formed between the atoms of______ and ______?​
Which is NOT a good way to fix the run-on sentence below: The Incas were an ancient people who lived in Peru they worshipped a sun god and grew many different k
Math help please asap
What the answer question now
which is BEST used to describe a chemical reaction that also produces a change in heat? a. exothermic reaction b. chemical reaction c. thermochemical reactio
Which is a part of Buddhist religious teachings?
You will write code to manipulate strings using pointers but without using the string handling functions in string.h. Do not include string.h in your code. You
Please help. Is algebra. PLEASE HELP NO LINKS OR FILES