The graph shows the costs of two types of fruit at a store. A graph measuring cost and amount. Two lines, labeled Cherries and Apples, exit the origin to show that cost increases as amount increases Drag and drop the appropriate symbol to the box to compare the rates of the fruits. cost of apples per lb Response area cost of cherries per lb

Respuesta :

Answer:

Hello! Your answer is less than. (<)

Step-by-step explanation:

I took the test and got it right, proof below!!!!

Hope this helps!! so so sorry if im late! <3

Ver imagen waterisgood4u
ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico