seanthedragon54559 seanthedragon54559
  • 28-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 5-pound bag of apples cost $3.50. Use that rate, to complete the table to identify equivalent ratios, and then answer the questions.

Apples *? 5 ? 15
Cost 0.70 3.50 7 *?

Respuesta :

uoepnjdo
uoepnjdo uoepnjdo
  • 28-09-2020
25 i did this before its easy
Answer Link

Otras preguntas

A 1700 kg 2006 Mustang GT can accelerate from rest to 100 km/h in a time of 5.0 s.  Determine the net amount of work that must be done on the car to cause this
Why do Andhra Pradesh donot recive any snow fall during during winter months. PLEASE HELP.....EXAM TOMORROW
all fractions between 0 and 1/4
One-half of a number is -12. Find the solution ???
1. Why are there active volcanoes along the Pacific coast in Washington and Oregon but not along the East coast of the United States?
name 2 sound devices and what type they are from the song Where Is The Love by the Black Eyed Peas.
A 1700 kg 2006 Mustang GT can accelerate from rest to 100 km/h in a time of 5.0 s.  Determine the net amount of work that must be done on the car to cause this
Why do Andhra Pradesh donot recive any snow fall during during winter months. PLEASE HELP.....EXAM TOMORROW
A storage tank shaped Like a rectangular prism is being manufactured to hold 100,000 cubic feet of natural gas. It has a length of 10 feet and a width of 25 fee
factoring 12m^2n^2-8mn+1=