Hello.
In order to find this out, you have to multiply the amount of 1 CD and the amount of CDs.
In this case, we are finding out the amount of 20 CDs for each group.
Group A: Multiply 20 by 0.70; 20 x 0.70 = 14
The cost of 20 CDs for Group A is $14.00
Group B: Multiply 20 by 0.60; 20 x 0.60 = 12
The cost of 20 CDs for Group B is $12.00
Answer:
price of CDs at store A = 14 $
price of CDs at store B = 12 $
mark as brainlist answer