aylinozus aylinozus 20-09-2020 Mathematics contestada A store sells 214 2 1 4 pounds of tomatoes in a package for $4.45 $ 4.45 . The expression 4.45 4 . 45 p represents the cost of the tomatoes for a number of packages. What does the variable p represent?