Answer:
the 12 pack is the cheaper one but only by like 15 cents
First, find the unit rate of each price.
0.99/12=0.08
4.50/50=0.09
Then decide the best price by finding the lowest number.
0.08 is the lowest.
So the 12 pack would be the cheapest and best way to go.
hope it helps!