HELP ME PLZZZZZZZZ HELP
![HELP ME PLZZZZZZZZ HELP class=](https://us-static.z-dn.net/files/ddb/66dded3f9c3ccbfc23bec4dce4583fd5.png)
![HELP ME PLZZZZZZZZ HELP class=](https://us-static.z-dn.net/files/d7f/5737bf533c12bf34a312075671629fcf.png)
![HELP ME PLZZZZZZZZ HELP class=](https://us-static.z-dn.net/files/d42/30f440c9b8e2a23b6d894485d4c5d3f7.png)
Answer:
Step-by-step explanation:
Bob's deal : 11/10= 1.1 dollars per bagel
Danny's bagel=3/4=0.75 dollars per bagel
Danny's deal is better the price is lower
2- fraction : 11/10>3/4
1.1>0.75 the lower the price the better
3- Danny's deal is better because the price of 10 bagels=7.5 dollars