dasiawarren06 dasiawarren06 01-09-2020 Mathematics contestada Venetta buys 2 pounds of pistachios and 3 pounds of almonds. The pistachios cost $4 more per pound than the almonds. She pays a total of $48. Select all the correct statements about this situation.