Respuesta :

hnny

Answer:

62.2 grams

Explanation:

1 gram (g) = weight of 1 cubic centimeter (cc, cm3)

? g = 62.2 cm3

(1 × 62.2 = 62.2cm3 )

(1 × 62.2 = 62.2g )

62.2g = 62.2cm3

ACCESS MORE
EDU ACCESS