kaevonaalaam
kaevonaalaam kaevonaalaam
  • 28-08-2020
  • Mathematics
contestada

Ethan buys dough to make fresh bread for his sandwich shop. He pays $11.55 for 25 ounces. What is Ethan's price per ounce of dough?​

Respuesta :

wrigleybates4 wrigleybates4
  • 28-08-2020

Answer:

idk

Step-by-step explanation:

goof luck

Answer Link
crlc2694
crlc2694 crlc2694
  • 28-08-2020
You would just divide the price by the weight of the dough - 11.55/25 = 0.46
Answer Link

Otras preguntas

How to do 4.1 as a mixed number in simplest form?
solve the solution to the equation -2x+1=9 step by step
Which of the following is a requirement for a population to be in Hardy-Weinberg equilibrium? A.Immigration must outpace emigration. B.One allele must provide a
The length of a rectangle is 6 inches and the width is 3 inches. What is the ratio, using whole numbers, of the length to the width?
Which of the following are non-contact forces: friction, electrostatic force, magnetic force, gravity?
if 15 is the fifth number in a series of five consecutive odd numbers what is the third number in the series ?What is the answer is 11 or 9 ?? I think it's 11.
Who are the Little Women?
Find the Surface Area of a cylinder with a base radius of 2 cm and a height of 3 cm. Use pi = 3.14
I have a summer geometry packet and I am confused with this question: In the same circle, or congruent circles, congruent central angles have congruent arcs.
Roster method of months with 31 days