rice that costs $480 which is for 8 members is used 20 days. What is the cost of rice which is required for 12 members for 15 days?

Respuesta :

Answer:

$540

Step-by-step explanation:

1 member 1 day :$480/80/20 = $3

12 members 15 day = $3 * 12 * 15 = $540

Hope this helps!!!

ACCESS MORE