It's strawberry season, so Monica wants to make strawberry jam. She buys all of the strawberries left at her local town market for a total of $25.50. If the strawberries cost $4.25 per quart, how many quarts does she buy?

Respuesta :

Answer:

6

Step-by-step explanation:

25.5/4.25= 6

Answer: 6

Step-by-step explanation:

ACCESS MORE