Respuesta :

Answer:

A. 32.25

Step-by-step explanation:

Because of the first row, we know that to find the cost, we are multipling the gallons by 2.15.

so [tex]15*2.15=32.25[/tex]

So the answer is A.

Hope this helps!

Plx give brainliest