Respuesta :

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

She paid $24.72 for the 2 packages of chicken because $12.36×2=$24.72.

She paid $0.99 for the broccoli because $1.98×1/2=$0.99.

She paid $3.49 for the milk because one gallon of milk costs $3.49.

$24.72+$0.99+$3.49=$29.20.

$29.20+$0.80=$30.00.

She used $30.00 to pay for the items.

Answer:

$30

Step-by-step explanation: