KrysBlu6575 KrysBlu6575 17-06-2020 Mathematics contestada Jack is looking to buy a soda at the store. He notices that a 20oz bottle of soda costs $1.20 and a 12 oz can of soda costs $0.85. He wants to get the best deal for his money. Find the unit rates to compare which deal is better per ounce.