The total cost of buying apples from a farm stand is shown in the table.
What is the cost per pound of apples?
A $1.50 per Sound
B. $2.00 per pound
C. $2.50 per pound
D. $3.00 per pound
![The total cost of buying apples from a farm stand is shown in the table What is the cost per pound of apples A 150 per Sound B 200 per pound C 250 per pound D 3 class=](https://us-static.z-dn.net/files/d65/d756cda5f8f94585a5d4edeb1ccbac2b.png)