Respuesta :

Answer:

The cost of 1 water is $0.85.

Step-by-step explanation:

Given that a pack of 6 water costs $5.10 so in order to find the cost of 1 water, you have to divide it by 6 :

[tex]6water = 5.10[/tex]

[tex]1water = 5.10 \div 6[/tex]

[tex]1water = 0.85[/tex]