iknowiknow11
iknowiknow11
30-05-2020
Biology
contestada
What does gel electrophoresis do?
Respuesta :
mainoux123
mainoux123
30-05-2020
Answer:
A. separates DNA fragments so they can be seen
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
What is the unit rate for 540 calories in 90 minutes?
I will give points to whoever answers these correctly, only if I pass. c: 1.) Which two bodies of water were linked by the completion of the Erie Canal in 1825
Madison is in charge of buying the hamburger meat for her company’s annual picnic. She needs to buy enough meat to make 1,000 hamburgers. Each hamburger will we
Jordan paid $11.20 for 5 pears and 6 peaches. The cost of 3 pears is as much as 2 peaches. Find the cost of a pear. Find the cost of a peach.
what is the unit rate for a 36oz of cornflakes costs $5.79
The sum of ten numbers is 2783.If one of the ten numbers is changed from 397 to 502,what is the new sum?
A _________ is an economic system that does not use money for trade.
the sum of to numbers is 17, and their difference is 7. What are the two numbers?
How many tines does 34 go into 204
What is the Northwest Ordinance? Use it in a sentence to help me understand.
ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico