valdiviadahnbi valdiviadahnbi 20-05-2020 Mathematics contestada If the supplies on shelf A are normally $7 each and the supplies on shelf B are normally $3 each, how much will you save on each package plan? [tex]\left \{ {{3A+2B=19} \atop {2A+3B=16}} \right.[/tex]