Answer:
2.5
Step-by-step explanation:
Okay so this is just unit pricing I believe. First we take a look at the info we have.
24 bottles cost $6
We want 10
So what is 24 divided by 6?
Once you have that, it is the unit price.
Since 4 x 6 is 24, what would you use to find 10?
And thats how you find your answer! Hope this helped.
Have a great day ad stay healthy.