Respuesta :

Answer:

2.5

Step-by-step explanation:

Okay so this is just unit pricing I believe.  First we take a look at the info we have.

24 bottles cost $6

We want 10

So what is 24 divided by 6?

Once you have that, it is the unit price.

Since 4 x 6 is 24, what would you use to find 10?

And thats how you find your answer!  Hope this helped.

Have a great day ad stay healthy.