dadarovaldina dadarovaldina 18-05-2020 Mathematics contestada nadia needs to buy some cheddar cheese an 8-ounce package of cheddar cheese costs $2.40 a 12 -ounce package of cheddar cheese costs $3.36 find the unit price for the 8-ounce package