yo was the answerrrrrr n how u do it???????
![yo was the answerrrrrr n how u do it class=](https://us-static.z-dn.net/files/d09/0e507d1beff749016b14cd5481e9f380.png)
Answer:
A pizza with 8 slices has price: 12$, then each slice cost:
12/8 = 1.5$
Hope this helps!
:)
Answer:
$1.50
Step-by-step explanation:
Total cost of pizza: $12
The pizza has 8 slices, so 12 divided by 8 will give the cost of one slice.
12/8 = 1.50
one slice of pizza costs $1.50