Hugh is going to bye school supplies pencils are $0.25 each,notebooks that are $2.50 each,back packs are $32.00 each.hugh bought x notbooks.write an expression for the cost of the notebooks? julio bought a backpack and y pencils. he spent less than $50. write an inequality that shows how much Julio spent.