Respuesta :

Answer:

The correct answer is A.

Step-by-step explanation:

Pack 1

$4.80 divided by 4

= $1.2 (per each individual pen)

Pack 2

$10.80 divided by 9

= $1.2 (per each individual pen)

Therefore making A the correct answer.

Answer:

A.) 1 and 4

Step-by-step explanation:

Pack 1)   4.8 / 4= 1.2

Pack 2)  8.80 / 11 = 0.8

Pack 3)  3.60 / 4 = 0.9

Pack 4)  10.80 / 9 = 1.2

Both Pack 1 and Pack 2 equal 1.2

let me know if this helps!

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico