nessabear894 nessabear894 20-04-2020 Mathematics contestada A man buys 12.50kg of one of rice for £30 per kg and £67.90 per kg. If he mixes them and makes packets, each containing 3450g of rice, how many packets of rice are there and what is the cost of each packet?