ecoagro9367 ecoagro9367 19-04-2020 Mathematics contestada Jessica is buying several bunches of bananas to make desserts for a fundraiser. She can buy 10 pounds of bananas at Smiths for $14.90 or 8 pounds at Walmart for $12.08. How much would the cost per pound be at Smiths?