paijebabylove paijebabylove
  • 19-04-2020
  • Mathematics
contestada

jack bought 2 glow pencils they cost $3.74 how much does one pen cost

Respuesta :

kma07
kma07 kma07
  • 19-04-2020
Solution: $1.87
Divide $3.74 by 2 and you get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

How is data not actually obtained from the experiment represented in a line graph? with a double line with only dots with a colored line with a broken line 20 P
1. While acne is a common skin condition, its causes can vary from person to person. 2. Some people just naturally produce more acne causing oil. 3. Many cl
Please help! Where did the first novel appear? “The first novel appeared in Ancient Greece” True or false?
What might happen if an economic is unable to produce wanted goods and services?
494.4 80% of what amount​
Measure angle CHF when angle BGE is 110°
Determine whether the value is a discrete random​ variable, continuous random​ variable, or not a random variable. a. The amount of snowfall in December in City
i need help i'm really still confused on the Tan thing in algebraWhat is the value of tan A?A.8/10B.6/10C.8/6D.6/8
What is the perimeter of the figure shown? A)22ft B)84ft C)30ft D)36ft
Was gone and need help with the answer!