Respuesta :

Answer: 1.50 a LB. Hope this helped. ;)

Answer:

Each pound is $1.50

Step-by-step explanation:

$1.50 x 6 = 9

$10 - $9 = 1

Therefore, each pound cost $1.50

ACCESS MORE