Respuesta :
To find the cost per pound of rice, we can divide.
10 / 24 ≈ $0.42
A pound of rice approximately costs $0.42
Best of Luck!
Answer:
[tex]24 \times 10 = 24[/tex]
Step-by-step explanation:
- 24
- 10
- equal 24
![Ver imagen rahdaman45](https://us-static.z-dn.net/files/d6a/6a369d9a23d15ae2d5e87ae912b8f704.jpg)
To find the cost per pound of rice, we can divide.
10 / 24 ≈ $0.42
A pound of rice approximately costs $0.42
Best of Luck!
Answer:
[tex]24 \times 10 = 24[/tex]
Step-by-step explanation: