BRAINLIEST ASAP!! Answer number 5.
![BRAINLIEST ASAP Answer number 5 class=](https://us-static.z-dn.net/files/dc3/c83c0601074c73cf32b0a33d7d467b14.png)
Answer:
$8.20
Step-by-step explanation:
2x = 2.05
x is one apple
since we are looking for 8 apples, we can multiply the cost of 2 apples by 4
2.05 X 4 = 8.20
Answer:
$8.20
Step-by-step explanation:
To find out how much more we divide first:
8/2=4
Multiply price by 4:
$2.05 times 4=$8.20
i hope this helps u
pls give a brainliest and a thx
also...can u help me maybe? thx in advance :)