Respuesta :

Answer: ($8.96 / 7) * 5                        or $6.40

Step-by-step explanation: You need to find the price for one watermelon then multiply it by 5 to find the price of 5.

Answer:

x/5= $8.96/7

Step-by-step explanation:

ACCESS MORE
EDU ACCESS