Mrs. Lindy is purchasing notebooks for her students. She spends \$52$52dollar sign, 52 on nnn notebooks. Each notebook costs \$3.25$3.25dollar sign, 3, point, 25.

Respuesta :

Answer:

she did 56

Step-by-step explanation:

Answer:

52  3.25n

Step-by-step explanation:

ACCESS MORE
EDU ACCESS