Respuesta :

Answer: Each notebook costs $2.25. (6p = $13.50)

Step-by-step explanation:

You simply have to divide $13.50 by 6 to get the quotient of $2.25. $2.25 indicates the unit rate between the two.

ACCESS MORE
EDU ACCESS