Respuesta :

Answer:

It would be 6.60

Step-by-step explanation:

first you have to find the price of one can, so you divided 2.67 by 4.

the answer would actually be 0.6675, but you have to stop at the tenths place for money, so in this case, it would be 0.66.

we multiply 0.66 by 10 and get 6.6 which is also 6.60

It would cost $6.60 to but 10 cans.

Idk if this helps, but I hope it does.

ACCESS MORE