Can y’all help me on This num 20
![Can yall help me on This num 20 class=](https://us-static.z-dn.net/files/d78/e1979c12dc453802001d7d076864c1ec.png)
Answer:
$4 and for $12 , you can buy three sandwiches
Step-by-step explanation:
Part A
According to the scale used on the graph, one sandwich is equivalent to $4.
So, a sandwich cost $4
Part B
The points (3 and 12) on the graph indicates that for $12, you can buy three sandwiches