a. Find the unit price
b. Which is a better option? And why?
Option I: 10 candy bars for $6.75
Option II: 12 candy bars for $7.25

Respuesta :

Option ll: as when you divide the amount of dollars by how many chocolate bars you buy 12 chocolate the amount of single chocolate bars is less than 10
ACCESS MORE