What is the value of h?
O h= 1.5
Oh=9
0 h = 10
0 h = 13.5

Based on the information given, the value of h is 9.
Firstly, it should be noted that the sum of the angles that are on a straight line is 180°.
In this case, we'll have to equate both values that are given and this will be:
3h + 18° + 15h = 180°
Collect like terms
3h + 15h = 180° - 18°
18h = 162°
Divide both sides by 18
18h/18 = 162°/18
h = 9
Therefore, the value of h will be 9
Read related link on:
https://brainly.com/question/13963290