flacarodriguez52 flacarodriguez52 16-12-2019 Mathematics contestada MP.4 Model with Math Cecilia bought 2 sandwiches last week and 4 sandwiches this week. She spent a total of $42. If each sandwich costs the same amount, how much did Cecilia spend on each sandwich? Write and solve equations. 242 10