Respuesta :

Answer:

If 3 boxes equals $12.00 then 1 box equals $4.00

Step-by-step explanation:

You divide 3 boxes by 3 and 12 dollars by 3 to get 1 box equals 4 dollars

Answer:You have 3 boxes that all cost $12.00. So to find the total of each box you divide $12 by 3 boxes of cookies 12/3=$4.00 each

Step-by-step explanation:

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico